Bezmaksas resursi

Tava ideālā komanda. Ar ko sākt? (Komandas veidošana).

Trīs jautājumi, kas jāuzdod darbiniekiem, lai saprastu komandas vērtības un trūkumus.

Muļķīgi modīgā ego kļūda. (Komandas vadība. Pašizaugsme.)

Jautājums, kas jāuzdod cilvēkiem, ja esi jauniņais komandā. (Komandas vadība. Līderība.)

Vienkāršs veids, kā iegūt vairāk informācijas sarunas / pārrunu laikā. (Komandas vadība. Līderība.)

Šajā sadaļā Jums ir bezmaksas pieeja vairākām komandas saliedēšanas spēlēm, ko varat izmantot savu iekšējo pasākumu organizēšanā. Tas var būt gan atsevišķs pasākums, gan neliela "galvas izvēdināšana" pēc smagas sapulces. Šie nav manis veidotie uzdevumi (nekādu autortiesību), bet gan izlasīti no dažādiem resursiem. Gandrīz ikviena team building kompānija savulaik šos uzdevumus ir izmantojusi savos pasākumos. Galvenā ideja ir piedāvāt Jums vienkāršus, bezmaksas uzdevumus, ko iespējams realizēt principā jebkurā darba vietā, birojā, atpūtas telpā bez papildus izmaksām.

Lidojošais mietiņš.

Šī ir ideāla spēle nelielai grupai (līdz 12 dalībniekiem).
Nepieciešamie materiāli: vairākus metrus garš mietiņš (ideāli noder saliekamais mietiņš no telts komplekta).
Sadaliet komandu divās daļās un liekat dalībniekiem nostāties divās līnijās vienai pret otru.  Katrs dalībnieks saliek pirkstus kulakā, izņemot rādītājpirkstus, kas ir taisni. Uz šiem rādītājpirkstiem tiek uzlikts mietiņš.lidojoshais_mietins2Mietiņam jābūt tik garam, lai dalībnieki varētu ērti stāvēt viens otram blakus. Visiem dalībniekiem jāpieskaras ar abiem rādītājpirkstiem pie mietiņa. Pēc signāla mietiņš jānoliek uz zemes pašiem lēnam pietupjoties, tomēr, ja kaut viena dalībnieka rādītājpirksts atraujas no mietiņa (tas uzdevuma vadītājam rūpīgi jāvēro), komandai jāatgriežas atpakaļ pilnā augumā. Jocīgi, bet, kamēr komandas dalībnieki nespēs viens otru sajust, mietiņš vairāk celsies uz augšu, nevis tiks virzīts grīdas virzienā.

Drošības soma olai.

Šis uzdevums ļaus atvērt vārtus komandas kreatīvai domāšanai. Pirms uzdevuma nepieciešams sagatavot tik jēlas olas no tuvējā veikala, cik būs dalībnieku komandas (komandā vēlams ne vairāk par 3-4 dalībniekiem. Pēc tam jāiziet cauri ofisam un jāsavāc visdažādākie materiāli no kā būtu iespējams sagatavot "drošības ekipējumu" jēlai olai tā, lai metot šo olu vismaz no otrā stāva tā sasniegtu zemi pilnīgi vesela. Nemēģiniet domāt, kas nepieciešams. Pieredze liecina, ka dalībnieki vienmēr spēj izdomāt vajadzīgos risinājumus. Ņemiet papīru, plastmasas glāzītes, līmlenti, salmiņus, zīmuļus, maisiņus... Kad viss sagatavots, sadaliet grupu komandās un dodiet laiku uz konstruēšanu (teiksim 30min). Pēc tam skatītāji dodas lejā, savukārt augšā paliek no katras komandas viens metējs. Atklāti sakot mešana parasti tiek pavadīta ar tādām ovācijām, ka visiem jau vienalga, kurš uzvarēja un kurš zaudēja.

Ofisa skrējiens.

Šim uzdevumam komandas dalībnieku skaits ir principā neierobežots. Vienā komandā nevajadzētu būt vairāk par 5-8 dalībniekiem. Ja cilvēku ir vairāk, tad var organizēt nelielu sacensību, un cīnīties par kādu "smieklīgu balvu" (piemēram, konfektes, vīna pudele, v.tml.). Uzdevums ļauj izvērtēt prioritātes, plānot savu laiku un deleģēt uzdevumus. Pirms uzsākšanas nepieciešama neliela sagatavošanās. Jums jāsagatavo saraksts ar vismaz 15 dažādiem vienkāršiem uzdevumiem. Ideālā gadījumā , ja uzdevumu izpilde prasa visdažādāko resursu izmantošanu (grāmatas, internets, uzņēmuma dokumenti), kā arī dalībnieku aktīvu pārvietošanos pa visu biroju, un ārpus tā (iela, tuvākie veikali, stāvlaukums...). Katram uzdevumam jāpieliek klāt vērtība punktos (1-3). Uzdevumu piemēri:
1. Kāds ir valsts reģistrācijas nr. zilajam mikroautobusam, kas stāv uzņēmuma stāvlaukumā? (2p.)
2. Kurā gadā dzimis Kārlis Ulmanis? (1p.)
3. Kāds ir svītru kods precei X, kas stāv mūsu noliktavā? (3p.)
4. Salocīt no papīra lidmašīnu, kas var nolidot no šīs sienas, līdz pretējai. (2p.)
5. ...
Pēc tam nosakiet laika termiņu, kādā uzdevums jāveic. Reizēm ir labi iedot mazāk laika, nekā reāli nepieciešams uzdevuma izpildei. Tas liek komandām plānot prioritātes. Ja piedalās viena komanda, var iedot minimālo punktu skaitu X minūtēs, vai maksimālo laiku, kas nepieciešams visu uzdevumu izpildei. Ja piedalās vairāk komandas, tad skatās, kura komanda konkrētā laikā nopelnījusi vairāk punktu, vai kura komanda pirmā atnes visas atbildes.