Viss sākas ar mūsu pirmo sazināšanos, ko iespējams organizēt gan klātienē, gan attālināti. Būšu atklāts, ka šobrīd vairāk kā 2/3 tikšanās, kas paredzētas sākotnējās situācijas izpratnei notiek attālināti. Klātienē tikšanos galvenokārt organizējam īpaši sarežģītos, ar informācijas klasifikāciju saistītos, vai konfidenciālos gadījumos. Šī saruna aizņem parasti 40-60min, kā ietvaros Jūs sākotnēji izklāstat savu redzējumu, bet mēs uzdodam precizējošus jautājumus.
Apmēram nedēļas laikā, pēc sākotnējās tikšanās, tiek sagatavots programmas / projekta (ja tas ir ilgstošs) plāns, kur tiek iekļauts gan skaidrs mērķa apraksts, norises vadījinas, finanšu piedāvājums, laika plāns u.c. nianses. Protams, nepieciešamības gadījumā šis plāns var tikt koriģēts. Uzreiz jāpiemin, ka programmas norises laikā, absolūtā prioritāte ir nevis plāna skurpuloza izpilde, bet mērķa sasniegšana. Tātad - nevis process, bet rezultāts. Programma ir kā dzīvs organisms, un bieži vien norises laikā atklājas jauni fakti, nianses, kas jāņem vērā un jāveic korekcijas mērķa sasniegšanā.
Nepieciešamības gadījumā tiek slēgts sadarbības līgums u.c. juridiskas nianses. Vairumā gadījumu dokumentālā puse sastāda vien programmas aprakstu un e-rēķinu.
95% programmu sākas ar situācijas analīzi, jo ļoti bieži, kad programmā ierodas pilnīgi visi dalībnieki, reālā situācija ir nedaudz savādāka, nekā sākotnējās tikšanās laikā aprakstītā situācija. Tieši tāpēc prioritāte ir mērķis, nevis process. Situācijas analīzes galvenais mērķis ir faktu, pieņēmumu, ierobežojumu un secinājumu iegūšana, kas ir par pamatu darbības variantu izstrādei nākošajā solī.
Balstoties uz situācijas analīzē iegūto informāciju tiek izstrādāti 2-3 dažādi darbības varianti. Ļoti bieži dalībnieki vēlas uzreiz ķerties pie variantu izstrādes, tomēr skurpuloza situācijas analīze bieži vien pārāda pavisam citu nepieciešamību. Tāpēc liela uzmanība tiek pievērsta tam, vai darbības varianti tiešām balstās uz situācjias analīzes atziņām.
Kad izstrādāti vairāki darbības varianti, tie tiek analīzēti un savstarpēji salīdzināti (nereti ar matemātisko lielumu palīdzību). Mērķis tam ir vienkāršs - izvēlēties optimālāko no esošajiem, kas arī tiek akceptēts, kā nepieciešamais turpmākais darbības virziens.
Šis ir noslēdzošais posms, kam pamati tiek likti jau programmas noslēguma daļā, kad soli pa solim tiek pārrunāts, kas jādara, kādi ir termiņi, kritēriji, indikatori, kas ir atbildīgās personas u.t.t. Savukārt pēc programmas, atkarībā no specifikas, tiek turpināta "uzraugošā" funkcija, lai viss pārrunātais nevis paliktu sarunu telpā, bet tiešām tiktu ieviest dzīvē.
Izveidot komandu, kas īsā laika posmā spēj sasniegt augsta līmeņa sniegumu ir ļoti vienkārši, ja organizācijas rīcībā ir profesionāli cilvēki, ar pareizo attieksmi un komandai jāstrādā plecu pie pleca salīdzinoši īsu laiku. Realitātē, organizāciju rīcībā ir tādi cilvēki, kādi ir, un strādāt plecu pie pleca nākas nevis īsu laiku, bet pastāvīgi. Kāpēc HPT? Uzskaitīsim vien dažus akadēmiski pierādītus faktus:
Šoreiz runa nav ne par organizācijas kolektīvu, ne par klasisko komandu. Priekšplānā tiek izvirzīts vairāk kā 6 gadus ilgs darbs, pētījumu analīze un praktiskie eksperimenti, lai parādīto soli pa solim, kā strādā HPT līmeņa komandas un vadītāji. Šobrīd par to tiek veidota jau grāmata, bet kamēr tā ir tapšanas stadijā, komandām jau ir dota iespēja nepieciešamo algoritmu apgūt un ieviest darba ikdienā.
Jau sen mani ir fascinējušas īpašas komandas, kas spēj darīt vairāk, nekā vidējā, pelēkā masa. Šādas komandas var novērot principā visās nozarēs: politikā, uzņēmējdarbībā, brīvprātīgo organizācijās, sportā, militārajā vidē u.c. Pirms vairāk kā sešiem gadiem sāku apzināti analizēt visdažādākos pētījumus par HPT fenomentu. Balstoties uz vairākiem pētījumiem, veicu nelielus eksperimentus savu programmu ietvaros. Daudzas lietas pateica priekšā pēdējo gadu nevienu nesaudzējošie notikumi globālajā vidē. Gabalu pa gabaliņam tika vāktas sīkas detaļas lielās mozaīkas izveidošanai. Tiem cilvēkiem, kuri uzsākuši spēli 2.līmenī, 0., vai 1., līmenis vairs nav saistošs.